Застосування агроволокна Agreen для вирощування капусти

Ранньою весною попит на молоду білокачанну капусту стрімко зростає. Кожна сім'я хоче отримати перші вітаміни, які містяться в овочах. Вирощуванням ранньої капусти займаються фермери по всій території України. Це виробництво є рентабельним. Дачники, на своїх ділянках також займаються посадкою капусти. Для отримання раннього врожаю капусти фахівці радять використовувати агроволокно. Агроволокно торгової марки Agreen виробляэться з міцних матеріалів, які мають чудові властивості. Серед них можна виділити наступні:

  • Хороша здатність пропускати повітря і воду. Завдяки цьому рослина зможе швидко розвиватися і отримувати всі необхідні елементи живлення. Поливати капусту можна через агроволокно, вода відмінно буде проникати через матеріал, і надходити в грунт. Капуста під агроволокном буде закрита, але циркуляція повітря залишиться на високому рівні. Він буде проникати в середину без будь-яких перешкод.
  • Захист від птахів і різних комах. Як відомо, вирощування овочів приваблює птахів, які часто пошкоджують вирощувану продукцію. Агроволокно допоможе уникнути таких проблем. Птахи не зможуть сідати на капусту і пошкоджувати її.
  • Захист від незначних заморозків. За допомогою агроволокна, ранні посіви капусти добре переносять заморозки, які трапляються, найчастіше в нічний час. Так як, розсада висаджується рано, то заморозки часто гублять капусту. Агроволокно, з щільністю 23-30 г/м2 здатне захистити ранню капусту від заморозків, до -5 °С.
  • Гарна світлопроникність. Агроволокно дуже добре пропускає світло, при цьому захищає рослини від шкідливих ультрафіолетових променів. Дуже важливо, щоб капуста, в процесі росту, отримувала достатню кількість сонячного світла. Але часто, висока сонячна активність може нашкодити. Уникнути таку ситуацію, допоможе натягнуте агроволокно.

Технологія вирощування капусти під агроволокном

Щоб отримати ранній урожай, потрібно висівати насіння капусти, починаючи з кінця січня. Спочатку потрібно посіяти насіння в спеціальні касети або ящики для вирощування розсади. Існують різні сорти капусти, для вирощування раннього врожаю потрібно вибирати відповідно ранньостиглі сорти. Вибір на ринку досить великий, тому з цим не повинно виникнути проблем. Для отримання раннього врожаю, розсада вирощується протягом 2 місяців, до висадки в грунт. Так як рання капуста світлолюбива рослина, для вирощування розсади, потрібно подбати про добре освітлення. При недоліку освітлення розсада витягується, після чого погано приживається у відкритому грунті.

Розсаду для ранньої капусти найкраще вирощувати в парниках або теплицях. Насіння білоголової капусти починають проростати при температурі 2-3 °С. При температурі 18-20 °С сходи починають з'являтися на 3-4 день. Всі сорти білокачанної капусти потребують азотних добривах. Якщо їх достатня кількість, то зростання розсади буде проходити швидше, і вона буде мати потужний листовий апарат, що дозволить отримати більші головки капусти при зборі врожаю.

Після висадки розсади в грунт, ранню капусту потрібно накрити агроволокном. Існує безліч варіантів агроволокна, які відрізняються щільністю нетканого матеріалу. Для вирощування ранньої капусти рекомендується використовувати агроволокно Agreen з щільністю 17 г/м2, 19 г/м2, 23 г/м2 та 30 г/м2. Залежно від регіону проживання і від погодних умов, потрібно вибрати оптимальну щільність агроволокна. Агроволокно Agreen буває різних розмірів. Ви зможете вибрати потрібну ширину, яка підійде під Вашу посадку. Це дуже зручно, оскільки не доведеться обрізати або загортати край використовуваного матеріалу. Агроволокно по краях потрібно закріпити. Сильно натягувати матеріал не варто, оскільки він буде заважати зростанню ранньої капусти.

На фотографії зображена висадка капусти з використанням агроволокна Agreen і без використання агроволокна.


Використання укривного агроволокна Agreen захищає капусту від різних комах. Одним з них є хрестоцвіті блішки. Це маленькі смугасті жуки, які можуть повністю знищити майбутній урожай. Агроволокно допоможе ефективно боротися з цією проблемою.

Якщо використовувати систему крапельного поливу, то проблеми з загниванням кореневої системи виникнути не повинно. Якщо ж Ви робите полив іншими способами, то потрібно звертати увагу на те, щоб грунт повністю висихав до початку наступного поливу.

Збирання врожаю і поради правильного зберігання агроволокна

Зрілість капустини можна визначити на дотик. Головка повинна бути твердою і досягти потрібних розмірів. Якщо капусту не прибрати вчасно, то вона починає розтріскуватися. Про своєчасному збиранні ранньої капусти говорить зупинка її зростання. Також, коли капуста зросла, нижнє листя починають жовтіти, що сигналізує про початок збору.

Агроволокно легко знімається, при необхідності, і не заважає збору врожаю. Використаний матеріал акуратно згортають в рулони, і ставлять на зберігання. Його можна буде ще використовувати не менше 4 сезонів, при правильному зберіганні. Зберігати агроволокно бажано в закритому і теплому приміщенні, без потрапляння прямих сонячних променів. В таких умовах воно буде довше зберігати свої властивості. У наступному сезоні, Вам потрібно буде тільки розгорнути агроволокно, і натягнути над посівами. З цією роботою може впоратися кілька людей, при цьому, не докладаючи особливих зусиль.

Рання капуста, яка вирощена під агроволокном від торгової марки Agreen готова до збору в середині або наприкінці травня. Такий ранній збір врожаю дозволить отримати значний прибуток при продажу. Якщо ж Ви вирощуєте капусту на дачній ділянці, для особистих цілей, то зможете порадувати свою сім'ю смачним салатом, в найкоротші терміни. Використання агроволокна підвищує врожайність ранньої капусти на 25-35%, а термін її дозрівання скорочується мінімум на два тижні. Це дуже хороші показники, які мотивують все більше фермерів і дачників займатися вирощуванням ранньої капусти під агроволокном. Ті, хто спробував вирощувати капусту з використанням агроволокна, не зможе відмовитися від цього надалі. Зручна система накриття і отриманий результат повністю виправдовує вартість матеріалу.

ТМ "Agreen" © Всі права захищені. Часткове або повне копіювання інформації сайту можливо тільки з дозволу правоообладателя