Агротканина у рулонах
Агротканина – надійний захист від бур’янів
Агротканина – універсальний тканий матеріал, який використовується для мульчування ґрунту. Виготовляють її із переплетених поліпропіленових стрічок, надаючи підвищеної міцності. Щоб захистити матеріал від сонячного випромінювання, додають УФ-стабілізатор.
Властивості агротканини
Завдяки темному кольору агротканина поглинає сонячне світло, чим унеможливлює процес фотосинтезу та призводить до загибелі бур’янів.
Додатково тканий агротекстиль створює сприятливий мікроклімат для рослин. Матеріал має пори, через які вільно проходять вода та повітря, що допомагає підтримувати стабільну температуру. Під час холоду пори тканини звужуються, зберігаючи тепло, а у спекотні дні – розширюються, вільно пропускаючи повітря.
Основні переваги агротканини для мульчування
Є кілька переваг в порівнянні з аналогічними матеріалами:
- ефективне пригнічення бур’янів – немає необхідності в прополці та використанні гербіцидів, що значно заощаджує гроші, час та сили;
- створення оптимального мікроклімату для кореневої системи – здатність пропускати повітря та воду, необхідні для забезпечення правильного росту та розвитку рослин, що сприяє збільшенню врожаю;
- збереження вологи – зменшує випаровування води, підтримуючи ґрунт у вологому стані навіть у суху погоду, що сприяє економії на поливі;
- покращення структури ґрунту та підвищення його родючості – стимулює розмноження дощових черв’яків та корисної мікрофлори, захищає від вивітрювання та вимерзання;
- регуляція температури – забезпечує швидке прогрівання ґрунту ранньою весною, мінімізує коливання між нічними та денними температурами, захищає рослини від вимерзання;
- вільна циркуляція повітря, що виключає утворення гнилі та цвілі;
- підтримання товарного вигляду плодів – запобігає розбризкуванню грязі під час дощів, завдяки чому ягоди та овочі залишаються чистими;
- полегшення догляду за рослинами, забезпечення легкого видалення листя та сміття;
- екологічність – не містить токсичних речовин, безпечна для рослин, людей та навколишнього середовища;
- висока зносостійкість – виготовляється із надміцного матеріалу, стійкого до УФ-випромінювання, атмосферних опадів, хімічних речовин та механічних впливів;
- зручність у використанні – легко укладається та обрізається;
- довготривалий термін експлуатації.
Агротканина від бур’янів значно міцніша за чорне агроволокно. По ній можна вільно ходити, перетягувати горщики з саджанцями і тару для збору ягід, не побоюючись пошкодити цілісність полотна. Тому її рекомендується розстеляти в місцях, які піддаються підвищеному механічному впливу.
Агротканина Agreen: види, розміри
Ми пропонуємо агротекстиль різної щільності (70, 85, 95, 100, 110, 130 г/м2) та різних кольорів (чорний, чорно-білий, зелений). На більшість моделей наносяться поздовжні смуги, які полегшують орієнтацію при розмітці грядок, забезпечуючи ідеально рівні рядки та естетичний вигляд плантації.
Агротканина від виробника Agreen реалізується в рулонах, ширина яких варіює від 1,05 до 3,2 метра, довжина – від 5 до 100 метрів. Ціна агротканини залежить від щільності матеріалу та розмірів рулону.
В нас ви можете купити агротканину оптом з доставкою по всій Україні або у роздріб в дилерських мережах.
Варіанти використання
Збираючись купити агротканину, слід звернути увагу на її щільність та колір, вирощувані культури, силу механічного впливу на ділянці.
Вибираємо оптимальну щільність
Щільність агротканини впливає на її міцність та термін служби, від чого залежить спосіб застосування.
Агротканину 70 використовують для помідорів, перця, баклажанів, для огірків та баштанних культур, для клубніки, малини, ожини, лохини. Також із неї роблять агротекстильні горщики для вирощування саджанців ягідних і декоративних кущів.
Матеріал щільністю 85-95 г/м2 користується підвищеним попитом у ландшафтному дизайні. Ним застилають клумби, рокарії, альпінарії, садові доріжки.
Агротканина 100 досить міцна, що дозволяє по ній вільно ходити та возити тачки. Тому такий матеріал використовують для мульчування виноградників та накривання ґрунту в теплицях.
Купити агротканину щільністю 130 г/м2 варто для теплиць промислового масштабу з інтенсивним рухом персоналу, для садових центрів, щоб не допустити проростання коріння у землю через дренажні отвори, а також для захисту схилів від осипання.
Вибір кольору
Найчастіше в сільському господарстві використовується чорна агротканина проти бур’янів. Її можна застосовувати при вирощуванні овочевих культур, ягідних кущів та плодових дерев.
Застосування зеленої агротканини ідентичне чорному аналогу. Завдяки зеленому кольору ґрунт менше нагрівається в спекотну погоду, що захищає кореневу систему від перегріву. Також зелене агроволокно широко застосовують у ландшафтному дизайні, по бажанню поєднуючи із мульчою з соснової кори. Полотна застеляють під туї, декоративні кущі та квіткові рослини.
Чорно-біла тканина завдяки високій міцності служить чудовим вибором для промислових теплиць та садових центрів – допомагає боротися з бур’янами та підтримувати чистоту. Також її можна застелити у зоні відпочинку перед укладкою тротуарної плитки, щоб створити додатковий шар під гравієм та уникнути проростання бур’янів і просідання плитки.
Особливості мульчування полуниці
При вирощуванні багаторічних культур достатньо раз застелити агротканину та «забути» про неї на кілька років. Але для полуниці такий варіант не підходить, адже вона потребує пухкого ґрунту, який добре провітрюється. Тому рекомендується кожні 3 роки знімати агротканину, розпушувати ділянку та оновлювати кущі, після чого можна повторно застелити полотна.
Якщо ви не бажаєте проводити подібні роботи, то можете розстелити агротканину для полуниці в міжряддях, а рядки вкрити чорним агроволокном.
Як правильно укласти агротканину
Спочатку вирвіть з корінням бур’яни та очистіть ділянку від каменів. По бажанню установіть крапельний полив. Потім розстеліть агротканину та зафіксуйте краї кілочками. В місцях посадки рослин зробіть хрестоподібні або круглі отвори, скориставшись гострим ножем. Можна проплавити отвори спеціальним гарячим різаком, щоб уникнути розпускання країв.
За якісними матеріалами для вирощування рослин звертайтесь до перевірених виробників, адже від цього залежить якість врожаю.