Посівний календар 2023
Скоро весна, а це означає, що саме час розпочинати підготовку до садово-городнього періоду. Можна перевірити та поповнити запаси насіння, добрив, засобів захисту рослин від хвороб та шкідників, привести до ладу чи придбати нові інструменті. В останній зимовий місяць починають висаджувати овочі та квіти на розсаду на підвіконні, висівають культури в теплиці, а також, переорюють ґрунт.
Дуже важливо вибрати вдалий день за місячним календарем, адже деякі фази вважаються неродючими. Вплив Місяця в різних фазах створює сприятливі, нейтральні та несприятливі періоди для роботи з рослинами на городі або в саду. Новий Місяць найкраще підходить для посіву насіння, при його зростанні рослини добре розвиваються, особливо культури, які ростуть над ґрунтом (наприклад, зелень). А от у період спаду Місяця краще розвивається коренева система рослин. У цей час рекомендується робота з коренеплодами, цибулинними і бульбовими культурами. Повня вважається самим несприятливим періодом для роботи з рослинами.
Щоб допомогти Вам визначитись з часом посіву культур, ми створили посівні календарі на 2023 рік. Кожен календарик включає групу рослин та овочів, сприятливі дні для посіву яких співпадають. Зеленим кольором позначено сприятливі дні, а червоним – несприятливі. Отже, зберігайте собі та користуйтесь!
- Томати, огірки та фізаліс
- Картопля, топінамбур, морква, буряк, цибуля
- Баклажани, кавуни, дині, полуниці, суниці
- Перець, кабачки, патисони
- Зелень, салат, капуста, редис, редька, дайкон
- Квасоля, горох, боби, петрушка, селера коренева
- Декоративні рослини, квіти з насіння
- Кущі та дерева
- Пересадка, пікірування, прополка, проріджування, полив, щеплення та збір урожаю
- Заготівля живців і насіння, орання, культивація, підгортання, рихлення
- Обприскування та знищення шкідників
- Внесення добрив, обрізання гілок та пагонів