Агротканина чи агроволокно, що краще для мульчування ґрунту?

У сучасному сільському господарстві широко використовуються інноваційні матеріали, які допомагають створювати максимально сприятливі умови для розвитку культурних рослин та отримувати стабільно високий врожай. Серед них найбільшою популярністю користуються агроволокно та агротканина для мульчування. Хоча ці матеріали виконують схожі функції, але між ними є суттєва різниця.

Розглянемо основні характеристики обох матеріалів, спільні риси та відмінності, переваги і недоліки, а також визначимо оптимальні сфери використання.

Агроматеріали нового покоління: спільні риси

Обидва матеріали не пропускають сонячне світло, необхідне для фотосинтезу, завдяки чому пригнічують ріст бур’янів та сприяють їхній гибелі. Але агротканина проти бур’янів більш ефективна, вона повністю виключає необхідність у використанні гербіцидів. Через агроволокно бур’яни з часом можуть проростати.

Агроволокно та агротканина:

  • забезпечують циркуляцію повітря, що позитивно впливає на розвиток кореневої системи;
  • добре пропускають воду завдяки пористій структурі– при поливі полотна непотрібно знімати;
  • загальмовують випаровування, чим запобігають пересиханню ґрунту та зменшують кількість поливів;
  • виключають утворення гнилі та цвілі під покриттям;
  • сприяють швидкому прогріванню ґрунту завдяки темному кольору, захищають кореневу систему рослин від промерзання;
  • створюють оптимальний мікроклімат для кореневої системи;
  • захищають плоди від бруду, підтримують товарний вигляд;
  • допомагають отримувати ранній врожай, значно підвищують врожайність;
  • містять УФ-стабілізатори, що забезпечує стійкість до ультрафіолетового випромінювання та значно подовжує термін експлуатації.

Ключові відмінності для правильного вибору

Агроволокно – нетканий матеріал, який виготовляють із поліпропіленових волокон методом термічного з’єднання. По структурі схожий з тонким полотном. При значних навантаженнях може розірватися.

Агротканина – тканий матеріал, при виготовленні якого переплітають поліпропіленові стрічки, утворюючи сітку. Текстура матеріалу аналогічна поліпропіленовим мішкам для цукру. Подібна техніка забезпечує більшу міцність і щільність агротканини, а також підвищену стійкість до значних механічних пошкоджень. По агротекстилю можна вільно ходити, не хвилюючись, що він порветься.

Завдяки більшій міцності та зносостійкості агротканина виділяється довговічністю – здатна прослужити до 7 сезонів. Відповідно її ціна досить висока, хоча інвестиції швидко окупляться.

Агроволокно значно дешевше за агротканину, але й термін його експлуатації набагато коротший (2-3 сезони).

Агротканина і чорне агроволокно: призначення та особливості застосування

В якості довготривалої мульчі для багаторічних насаджень краще агротканину купити завдяки більшій міцності, стійкості до розривів та тривалішому терміну служби. Також вона стане чудовим вибором для укладання на садових доріжках та клумбах. 

Для сезонного захисту однорічних рослин ідеальний варіант – агроволокно чорне, яке легше укладається, має нижчу вартість та створює кращі умови для розвитку сільськогосподарських культур.

При мульчуванні полуниці бажано врахувати масштаби вирощування. Для невеликих присадибних ділянок можна купити чорне агроволокно. Фермерам, у яких великі плантації, слід скористатись агротканиною. Вона збереже свою цілісність навіть, якщо по поверхні буде ходити багато людей. Щоб забезпечити максимальну ефективність, рекомендується комбінувати матеріали: використовувати агроволокно для мульчування рядів, а агротканину розстеляти у міжряддях.

Під декоративними кущами, біля яких рідко ходять, можна застелити агроволокно чорне, використання якого допоможе зекономити. Зверху бажано присипати полотно тирсою або корою.

Ґрунт під плодовими деревами та ягідними кущами варто вкрити агротканиною, що дозволить забути про бур’яни на кілька років.

При виборі мульчуючого матеріалу варто звернути увагу і на кліматичні умови регіону. Якщо в вашій місцевості часто дмуть сильні вітри, оптимальний варіант – агротканина Agreen. При наявності різких температурних стрибків слід віддати перевагу чорному агроволокну.

Агротканина чи агроволокно: що обрати для вашої ділянки

Умови Агротканина Агроволокно
Овочеві, баштанні культури
+
Ягідники, сад +
Декоративні рослини
+
Сезонні посадки
+
Довгострокові проекти +
Садові доріжки, клумби +
Різкі температурні коливання
+
Сильні вітри +


Не можна однозначно відповісти, що краще для мульчування ґрунту: агроволокно чи агротканина. Вибір залежить від конкретних потреб та умов використання.

  • Агротканина чи агроволокно, що краще для мульчування ґрунту?

ТМ "Agreen" © Всі права захищені. Часткове або повне копіювання інформації сайту можливо тільки з дозволу правоообладателя