Застосування агроволокна Agreen для вирощування картоплі

Вирощуванням картоплі в Україні займаються вже дуже давно. Цей продукт широко використовується в кулінарії. Картопля є одним із основних продуктів, попит на який постійний протягом усього року. Дачники та фермери займаються вирощуванням картоплі, щоб задовольнити свої потреби, а також із метою продажу. Для того щоб прибуток від продажу картоплі був максимальним, дачники намагаються вирощувати ранню картоплю. Вона на ринку має найвищу вартість, тому можна добре заробити. Ті фермери, які мають приміщення для зберігання, можуть відкласти продаж на більш пізній час, наприклад на зиму. Застосування агроволокна Agreen при вирощуванні картоплі допоможе отримати урожай на кілька тижнів раніше звичайних термінів. При цьому врожайність буде вищою, якщо порівнювати з вирощуванням на відкритому ґрунті.

Для того щоб урожай картоплі був високим, необхідне поєднання деяких важливих чинників: температура повітря, наявність сонячного світла, вологість і якість ґрунту. Якщо посадити картоплю в необхідні терміни і стежити за нею, то Ви обов'язково отримаєте хороший урожай. Застосування агроволокна Agreen допоможе Вам підвищити врожайність на 30%. Вбереже Вашу картоплю від заморозків, негоди і бур'янів.

Технологія вирощування картоплі

Для того щоб картопля добре росла, ґрунт повинен бути пухким. Матеріал для посадки потрібно готувати заздалегідь. Світлове пророщування картоплі використовують практично всі дачники і фермери. Для того щоб використовувати цей метод, необхідно на місяць помістити картоплю в приміщення, яке добре освітлюється або винести на вулицю. При цьому температура повинна становити 12-15°С, а вологість повітря – 85%. Завдяки розсіяному світлу починають з'являтися паростки.

Щоб отримати ще більш ранню продукцію, потрібно використовувати метод вологого пророщування. Посадковий матеріал з паростками потрібно викласти на солому або тирсу, просякнуту поживним розчином, і накрити ними ж. Якщо верхній шар підсихає, його потрібно зволожувати розчином. Пророщування в таких умовах триває в середньому 15 днів, при температурі 12-15°С. В результаті такого методу бульби утворюють хороші паростки і мочку кореневої системи. Ці два методи можна об'єднати, в результаті чого вийде комбіноване пророщування, що дасть позитивний результат.

Є декілька технологій вирощування картоплі:

  • голландська технологія вирощування;
  • посадка картоплі під солому;
  • технологія вирощування картоплі під агроволокном.

Голландська технологія

При голландській технології вирощування потрібно скоротити до мінімуму механічну обробку. Аерація ґрунту стає основною умовою, ґрунт повинен добре дихати. У вологих і щільних ґрунтах рослини погано розвиваються, оскільки там замало кисню. Для застосування цієї технології бульби повинні мати не менше 5 паростків, їх розмір має бути 40-50 мм. Відібрану картоплю треба прогріти в світлому приміщенні до появи паростків, після чого знизити температуру до 8°С і дочекатися, поки паростки досягнуть 2 см. Як тільки ґрунт прогрівся, можна проводити посадку. Кожну картоплю можна розрізати навпіл, це дасть можливість отримати більшу врожайність. Ширина рядів при висаджуванні досягає 75 см, глибина посадки – 8-9 см, відстань між лунками – 30 см.

Вирощування в соломі

Технологія вирощування картоплі в соломі складніша, якщо порівнювати з традиційним методом. Весь секрет полягає в тому, щоб постійно підтримувати прохолоду і вологу в ґрунті. Це дуже важливо, оскільки при температурі повітря вище 22°С картопля припиняє ріст. Завдяки тому, що соломамає теплоізоляційні властивості, вона не дає температурі підвищуватися. За рахунок різниці температури утворюється конденсат, який зволожує ґрунт і не дає йому пересихати. Картопля висаджується в пухкий ґрунт на глибину 7-10 см. Зверху грядки присипають шаром соломи в 30 см. Другий шар соломи потрібно буде викласти між грядками, коли паростки, досягнуть 5 см. Після цього потрібно буде дивитися за тим, щоб картопля не пересихала.

Вирощування під агроволокном

Технологія вирощування ранньої картоплі під агроволокном дозволить зібрати урожай вже в травні. Ділянку для вирощування картоплі потрібно підготувати з осені. Добре розпушений ґрунт краще прогрівається. Пророщувати ранню картоплю можна у декілька способів. Можна розкласти бульби в прохолодному приміщенні в кілька шарів, часто використовуються ящики. Раз на тиждень рекомендується перевертати картоплю і обприскувати її водою. Тоді проростання буде рівномірним.


Другим способом є пророщування бульб у поліетиленових пакетах. У них потрібно прорізати отвори, щоб повітря циркулювало всередині. Після того як бульби готові, можна приступати безпосередньо до висаджування. На відміну від плівки, агроволокно Agreen пропускає повітря і вологу, тому картопля росте швидше. Світле, біле агроволокно, пропускає сонячне світло, що позитивно впливає на врожайність, підвищуючи її. Ширина агроволокна може бути різною, вона коливається від 1,6 до 15,8 м, а довжина рулону може досягати 250 м. Це дозволить накрити відразу кілька рядів картоплі. Залежно від розмірів ділянки, на якій буде вирощуватися картопля, можна підібрати оптимальний розмір агроволокна. Для укривання картоплі краще вибрати агроволокно з невеликою щільністю –  щанайбільше 30 г/кв м. Молоді пагони зможуть вільно рости і розвиватися під агроволокном. Відразу після посадки грядки слід накрити агроволокном. Його необхідно закріпити по краях, але сильно натягувати не варто. Воно має вільно накривати посадку, щоб давати можливість картоплі рости. Агроволокно захищає врожай від заморозків. Оскільки картопля висаджується в ґрунт досить рано, то заморозки, особливо в нічний час, трапляються часто. Щільність агроволокна 17 г/кв. м витримує заморозки до -2°С, а щільність 30 г/ кв. м може перенести заморозки до -5°С. Висока світлопроникність матеріалу дозволить отримувати достатню кількість світла для гарного росту. Також агроволокно є хорошим захистом від комах і птахів.



Щоб захистити картоплю від бур'янів, використовують чорне агроволокно Agreen. Воно стелиться на землю, безпосередньо перед посадкою. На відміну від білого агроволокна, яке можна використовувати 3-4 сезони, чорне агроволокно використовується лише один раз. Найкраще використовувати 2 види агроволокна, тоді Ваш урожай буде надійно захищений від заморозків, негоди і бур'янів. Коли погода налагодиться і загроза заморозків мине, то біле агроволокно можна зняти. Але поспішати не варто, під ним картопля виросте швидше. Ви зможете збирати урожай вже в травні.

Якщо купити агроволокно Agreen, Ви зможете отримати урожай раніше, тим самим збільшивши прибуток від продажу картоплі. Ви залишитеся задоволеними покупкою, яка Вас точно не розчарує.

ТМ "Agreen" © Всі права захищені. Часткове або повне копіювання інформації сайту можливо тільки з дозволу правоообладателя